KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14688433
nr 1468 8433
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1959. Olja på pannå, 37x45, yttermått inklusive ram: 51x59 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
3.600 kr
tisdag 24 maj 2022
kl 18:34:49
3.000 kr
3.400 kr
3.400 kr
3.400 kr (Budbetjänt)